2010

Rok 2010 to podsumowanie mojego 12 letniego doświadczenia w międzynarodowej korporacji. W firmie, w której miałem możliwość prowadzenia kilkudziesięciu projektów na pograniczu informatyki i biznesu. W tym czasie rozwijałem narzędzia e-commerce, systemów wymiany dokumentów elektronicznych, zaawansowanych serwisów internetowych. Praca na tym stanowisku dawała mi dostęp do nowoczesnych technologii, nowoczesnych szkoleń oraz wiedzy z zakresu budowy narzędzi informatycznych.

2011

01.02.2011 to data rozpoczęcia działalności firmy Systeo. Rezygnacja z pracy w stabilnej firmie i decyzja o pracy na własny rachunek wynikała z chęci budowania własnej inicjatywy. Zaczynając od pierwszych zleceń wierzyłem, że przedsięwzięcie się uda. Bazując na swoim doświadczeniu oraz zdobytych kontaktach rozpocząłem od kontraktów jako menadżer projektów. Jednak chęć tworzenia zmobilizowała mnie do stworzenia pierwszych serwisów internetowych.

2012

Rok 2012 to czas przeniesienia działalności na Śląsk. Rozpoczęcie współpracy z pierwszymi podwykonawcami z którymi współpracuje do dzisiaj. W tym roku udało się również nawiązać współpracę z międzynarodową korporacją. Oprócz tego firma Systeo coraz bardziej wdrażała się w budowę stron internetowych. Konsekwencją tych działań było poszerzenie współpracy z kolejnymi podwykonawcami z zakresu programowania oraz grafiki komputerowej.

2013

Początek roku to budowa aplikacji Synchro. Narzędzie to synchronizuje dane katalogowe pomiędzy systemem producenta lub dostawcy, a sklepem internetowym sprzedającego. Dane te obejmują informacje o produktach w postaci ich opisów, cech, parametrów oraz zdjęć. Aplikacja ta została wdrożona u kilku klientów. W zakresie stron internetowych zaczęliśmy wdrażać rozwiązania responsywne, dostosowane do urządzeń mobilnych jak tablety i smartfony. Rok 2013 to również nawiązanie współpracy z firmą BCC, producentem aplikacji Beeoffice oraz EDIstrada.

2014

W roku 2014 głównym motorem działalności był rozwój posiadanych narzędzi oraz aplikacji. Działania te obejmowały tworzenie kolejnych stron internetowych, rozwój aplikacji Synchro. W ramach tych projektów udało się połączyć aplikacje Synchro ze sklepem internetowym Shoper. W zakresie rozwijania działalności udało się zbudować nową aplikację Off-er oraz Outlet Instal. Ważnym wydarzeniem był też pierwszy kontrakt dla zagranicznej firmy.

2015

Nowy rok rozpoczęliśmy nawiązaniem współpracy z producentem sklepu Shoper. Pozwoli nam to uzupełnić ofertę o kompleksowe rozwiązania e-commerce. Dodatkowo rozpoczęliśmy budowę elektronicznego katalogu produktowego dla branży elektrotechnicznej. Katalog ten powiązaliśmy z naszymi produktami: Elektronawigator, Outlet Instal oraz Synchro. Katalog ten pozwala również na przekazywanie danych dla sklepów internetowych w tym również Shopera.